головна Теплиця Люкс Київ
Знижки на теплиці
м. Київ
бульв. Верховної Ради, 34, оф. 603
Теплиця Люкс
Україна
вирощування кропу

Кріп


(044) 222-999-7    (067) 523 20 10    (073) 002-90-50

Використання кропу в раціоні харчування людей


Кріп це овоч чи трава? Таким питанням задаються багато людей. Теплиця Люкс може відповісти на це питання. Кріп це овочева культура, яка відноситься до однолітніх і трав’янистих рослин із родини Зонтичних. Ця родина складається тільки з одного виду – Кріп пахучий, або як в народі його прозвали кріп городній. У Азії він і до сьогоднішнього дня зустрічається у дикому вигляді, а як городня рослина він вирощується по всьому світі.

Теплиця Люкс вважає, що Кріп є однією з найбільш поширених зеленних культур. Кріп - це зелена овочева культура, а просто кажучи, трава з високим стеблом, на якому бічні пагони є їстівними, а вгорі розпускається квітка у вигляді парасольки.

Зелене суцвіття парасольки дозріває, і на ньому дозріває насіння рослини - довгасті вузькі насіння, дуже ароматні, які можна використовувати як приправу і з яких роблять олію кропу. Трава і насіння кропу володіють лікувальною дією, наприклад, настій трави або насіння розширює судини, знижує кров'яний тиск, розслаблює спазми кишечника.

У їжу вживають молоді, ще не зацвітші рослини. Кріп зелений у всьому світі широко використовується в приготуванні їжі. Приємного смаку йому надає ефірне масло. Значна кількість вітамінів P, PP, B2, B1, C містять листі. Також вони містять значну кількість солей і фолієвої кислоти, фосфору, магнію, каротину, заліза і кальцію.

У народній медицині використовується овоч у вигляді чаїв, відварів, настоянок з листя і насіння, для поліпшення апетиту, хворобах кишково-шлункового тракту, печінки. Вирощувати кріп можна на різних грунтах, але високі врожаї одержують на легких, добре аерованих, з нейтральною реакцією ґрунтового розчину, Теплиця Люкс у цьому переконалася. Кислі ґрунти потрібно вапнувати.

У сівозміні розміщують в одному полі з іншими зеленими культурами другою-третьою культурою після внесення органічних добрив. Короткий вегетаційний період рослин дозволяє легко включати його в сівозміну. Для посіву використовують тільки одне-дворічна насіння, так як за наявності в ньому ефірних масел воно швидко втрачає схожість.

Висівають Кріп в кілька етапів. Робиться це для того, щоб забезпечити надходження свіжої зеленої продукції на ринок безперебійно. У відкритому грунті висівають в підзимовий строк перед початком настання тривалих заморозків(потрібно розрахувати час посів так, щоб насінні осінню не проросло), а також навесні. Кожен наступний термін посіву відбувається через 10-15 днів від попереднього. Останнім строком посіву кропу є третя декада серпня, так щоб овоч зміг дати свій урожай.

При сівбі кропу сухим насінням у Теплиці Люкс з'являються за 15-20 днів. У зв'язку з повільним проростанням насіння, весняних і літніх строків сівби, його потрібно намочити. Коли розетка сформує 5-7 збирання листя кропу починається, і триває аж до початку стебло освіта.

Теплицею Люкс було відзначено, що у кропу є дуже хороша властивість, а саме можливість зберігати тривалий час свої якісні ознаки. Його можна зберігати в простому холодильнику тривалий час, за умови, що він упакований в тонку поліетиленову плівку. На виробництві розфасовувати його треба безпосередньо в той же день, що і зібрали, попередньо розмістивши його в камері охолодження. Оптимальною температурою для зберігання кропу є 0-1 °С, відносна вологість повітря – 95-98 %.


назад   -   на головну