головна Теплиця Люкс Київ
Знижки на теплиці
м. Київ
бульв. Верховної Ради, 34, оф. 603
Теплиця Люкс
Україна
петрушка корисний овоч

Перець - корисний овоч


(044) 222-999-7    (067) 523 20 10    (073) 002-90-50

Смакові властивості перцю і користь вживання його в їжу


Пepeць міcтить в coбі вeлику кількіcть пoживних для opгaнізму людини peчoвин і вітaмінів. Пpoдукцію цьoгo oвoчa чacтo викopиcтoвують у кулінapії тa кoнcepвній пpoмиcлoвocті.

Пepeць як і всі рослини з родини Пасльонових, є тeплoлюбивoю культуpoю, із цього випливає, що його насіння проростає при температурі більше +12°C. Оптимальною для росту і розвитку дорослих рослин є температура +20+30°C.

Теплиця Люкс переконалася, що Перець є досить светолюбивой культурою. Також як у випадку із помідором, перець потребує суми активних температур не менше 4000ЛК, у протилежному випадку у разі у рослин затримується плодоношення, а коли вони починають давати урожай, то плоди у них дрібні і не товарні.

Всі культури люблять воду і перець в їх числі. При не достатній кількості вологи в повітрі зменшується кількість квітів та бутонів зав'язей. Прискорюється відмирання листя. Також Перець є досить вимогливим до вологості повітря. Його рівень вибагливості коливаєтся між огірком і помідором, а саме 70-80%. При оптимальній вологості повітрі плоди краще зав'язуються, кількість їх на рослині збільшується. Рівень вимоги Перцю до грунтової вологи теж досить значний. Цей рівень становить - 70-75% НВ.

Стебло у перцю прямостояче. Кожен з пагонів закінчується утворенням квіток, а в кінцевому підсумку плодів. Листя у рослин великі, темно-зеленого кольору і яйцеподібної форми. Теплиця Люкс порівнювала перець з баклажаном і помідором, з результатів ми дізналися, що він менш стійкий до підвищених температур, Теплиця Люкс зробила висновок, що це обумовлено тим, що опушеність на аркуші відсутнє.

Залежно від температури повітря, насіння у перцю починає проростати в різний час. Так, при температурі +20+25°C насіння проростає на 7-10 день, при +15+17°С — на 20-22 день. В залежності від сорту, за даними Теплиці Люкс, приблизно на 80-й день після появи сходів у перцю починається цвітіння. Перець любить воду, тому достатня кількість воді і висока температура повітря сприяють цвітінню.

Оптимальною температурою для дорослої рослини перцю є +22+29°C. Якщо середньодобова температура +30+35°C, то у рослин відбувається пригнічення, плюс якщо у поєднанні високої температури з низькою вологістю повітря (менш як 45-47%), відбувається значне осипання квіток, пуп'янків, що у своєму результаті різко знижує продуктивність рослини. При температурі +1°C і нижче швидкість фізіологічних процесів у рослин сповільнюється або взагалі припиняєтся.

Перець містить у своєму складі значну кількість мінеральних речовин. Анемію, депресивний стан, занепад сил та інші захворювання допомагають попередити саме ці мінерали. Перець дуже корисний для людського шлунка, так як у його складі міститься алкалоїд лактуцинк. І не можливо не відмітити значну кількість вітаміну С у плодах перцю, який зберігається у них майже 2-3 місяці.

Якщо з’їсти один плід перцю вдень, то можна забезпечити свій організм денною нормою для людини вітаміну С. Також за допомогою цього овоча можна понизити артеріальний тиск, розрідити кров. При лікуванні хвороб порожнини рота, стоматитах, запеленні щелепних кісток і ясен пють сів Перцю. Як протизапальний засіб і для пришвидшення загоєнню ран, використовують розмелену м’якоть перцю.


назад   -   на головну