головна Теплиця Люкс Київ
Скидки на теплицы
м. Київ
бульв. Верховної Ради, 34, оф. 603
Теплиця Люкс
Україна
теплиці

Сорти і гібриди салату


(044) 222-999-7    (067) 523 20 10    (073) 002-90-50

Зріст популярності листкового салату серед населення України


Як відомо, основою технології вирощування є сорт або гібрид, а вже для них підбираються високоефективні прийоми, оптимальні температура, світло, вологість, поживне середовище. Саме завдяки сорту можливе збільшення зборів валової продукції на 30 – 50%. За правильно підібраного сортименту можна не лише збільшити урожайність, але й поліпшити його якість, подовжити строки надходження на ринок.

Звичайно для отримання максимальних врожаїв можливо лише за введення у виробництво найбільш високоврожайних сортів і гібридів, які пройшли сортовипробування в даному регіоні і отримали високу оцінку.

З кожним роком Салат Листковий набуває все більш широкого розповсюдження в Україні, тому поруч з цим дослідження з його впровадженням у виробництво набуває особливої актуальності. І провідне місце у збільшенні виробництва високоякісної продукції належить новим перспективним районованим сортам та гібридам, застосуванню інноваційних технологій, які відповідають біологічним особливостям рослини і ґрунтово-кліматичним умовам вирощування.

Вимоги до сортів салату ставляться такі: скоростиглість, стійкість до понижених культур та освітлення, стійкість проти стеблування у посушливих і жарких умовах, і звичайно, стійкість проти таких надважких хвороб як борошниста роса, огіркова мозаїка, несправжня борошниста роса, сіра та біла кореневі гнилі та ін.

Селекцією Салату Посівного в Україні почали займатися з середини 50-х років ХХ ст. З 1970 року під керівництвом селекціонера Т. К. Горової в ІОБ НААН було розпочато формування робочої колекції та виявлення цінних джерел для селекції Салату Посівного. Були створені сорти Салату Посівного - Вклад, Універсальний, Комарнянський, Слободжанин і Вагомий. Сформована цінна колекція генетичних джерел для селекції.

Найбільшою селекційною установою в Україні, яка займається виведенням сортів салату посівного є Дослідна станція «Маяк» ІОБ НААН України. На станції виведені і занесені до Реєстру сортів, придатних до поширення в Україні такі сорти Салату Головчастого - Дивограй, Ольжич, Годар, Смуглянка, Наймит; Салату Листкового - Золотий шар, Шар малиновий, Сніжинка, Зорепад, Спалах, Вельможа; Салату-Ромен – Скарб.

Також потрібно згадати про міжнародну компанію «Rijk Zwaan», яка вже більше 50 років займається селекцією салату і є лідером у цьому напрямку не тільки в Україні, а й в цілому світі. «Rijk Zwaan» пропонує з весни до пізньої осені вирощування 37 видів цієї культури. У компанії ведеться селекція більшості різновидностей салату. В асортименті фірми на сьогодні є всі типи салатів: маслянистий, дуболистковий, зелений/червоний та ін.

У 2017 році до Державного реєстру сортів рослин, призначених для вирощування в Україні занесено 72 сорти Салату Посівного Листкового. Ця цифра свідчить про те, що салат набуває більш широкого розповсюдження серед населення. Найбільша кількість сортів німецької компанії «Rijk Zwaan» - 25 ( Амадеус, Констанс, Локарно, Афіціон, Експлор, Алепо, Фіоретт та ін..), 11 сортів «Rijk Zwaan Zaadteelt en Zaadhandel B.V.» ( Кітонія, Нейшн, Вінтекс, Аквіно та ін..), 5 сортів нідерландської компанії «Nunhems» ( Галера, Онікс, Куала, Гондар) та 4 сорти вітчизняної селекції ДС «Маяк» ІОБ НААН (Сніжинка, Шар малиновий, Золотий шар, Дивограй).

Автор: Аспірант НУБіП України, Гаврилюк О. С.
провідний спеціаліст гідропонних систем компанії Теплиця Люкс Україна


назад   -   на головну