головна Теплиця Люкс Київ
Скидки на теплицы
м. Київ
бульв. Верховної Ради, 34, оф. 603
Теплиця Люкс
Україна
помідори томати

Помідор - овочевий лідер


(044) 222-999-7    (067) 523 20 10    (073) 002-90-50

Помідори займають перше місце серед овочевих культур України


Батьківщиною цієї популярної культури являється Південна Америка. Точна дата завезення цього овоча в Європу не відома, Але вважається, що це приблизно XVI століття. Зазвичай помідор вирощується як однорічна культура.

Рослина являється світло - і теплолюбивою. Оптимальною температурою для росту і розвитку є +20+25°С. Зниження температури повітря до +15°С не можна допускати, так як цвітіння в такому випадку припиняється, а при зниженні до +10°С ріст зовсім припиняється. Заморозки 1-2°С згубно впливають на рослини помідора.

Помідор любить вологість грунту на рівні 60-70% повної вологоємності, саме таку вологість потрібно підтримувати. Крім цього, на відміну від огірка. Помідор не може переносити високу вологість повітря, як її любить огірок. Вологість повітря яка потрібна для огірка приблизно тримається на рівні 90%, а для помідора цей рівень є значно менший- 45-55%.

Дуже часто в теплиці можна побачити що плоди помідора, які уже стиглі, а буває ще і зелені розтріскуються. Це зв’язано на сам перед із не рівномірним розприділенням вологості. Також у такому випадку квіти зовсім осипаються. Не вибагливі та добре прогріті грунти вважаються найкращими для вирощування помідора в закритому грунті.

Плоди помідора містять велику кількість так потрібних для організму людини вітамінів, мінералів, солей. Так заведено, що помідор слід саджати в грунт з розсади, але і безрозсадним теж можна вирощувати.

Розсада досягає віку садивного на 45-60ту добу. Рослини Помідори дуже вимогливі до родючості ґрунту.Історія помідора дуже багата. Ця культура поширена майже в усіх країнах світу, вона є дуже популярною. Провідною овочевою культурою в Україні є саме Помідор. Помідор відноситься до дводольних рослин. Тому корінь у нього стрижневий.

Скоростиглість, висока врожайність, висока якість плодів і звісно ж стійкість до хвороб і шкідників на генетичному рівні є на сьогоднішній день головними вимогами до сучасних гібридів і сортів помідора. За господарськими ознаками Теплиця Люкс поділяє гібриди цього овоча на три типи: детермінантні, напівдетермінантні й індетермінантні.

Фотоперіодизм являє собою реакцію живих організмів на добовий ритм освітлення на фізіологічному рівні. В результаті реакції рослин на довжину дня їх поділяють на 5 типів. Помідор відноситься до коротко денних рослин. Його органи дуже добре розвиваються при хорошому освітленні, а при його дефіциті ріст то розвиток рослин уповільнюється.

Теплицею Люкс доведено, що якщо освітленість низька, то рослина витягується (рослина тягнеться до світла), листя дрібнішає і аж вище 10 листка починає закладатись суцвіття. Помідор вимагає мінімум 4000 люкс світла. Якщо освітленні менше цього рівня. То витрата пластичних речовин, що потрібні рослинам, вища ніж їх прихід від фотосинтезу.

За опрацьованими матеріалами, Теплиця Люкс визначила, що Помідор посідає перше місце серед овочевих культур в Україні. Цей овоч має неймовірну кількість поживних елементів для людини. До його складу входить глюкоза, фруктоза, йод, магній, натрій, цинк, залізо, марганець. Список вітамінів також дуже значний: A, B, B2, B6, K, PP, E.

Помідор є антиоксидантом. Теплиця Люкс рекомендує вживати у їжу плоди помідора при онкологічними захворюваннями, вони підтримують нашу серцеву систему.


назад   -   на головну